ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 10
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Ranking Techników STEM
Perspektywy 2016
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zajęła w tym rankingu 16. miejsce w Polsce – najlepsze z łódzkich techników.

Aktualności

Code Week - Tydzień Kodowania2017-10-16

To projekt, którego celem jest promocja nauki programowania wśród młodzieży. Projekt ma udowodnić, że nauka programowania nie jest zarezerwowana tylko dla specjalistów. Dziś programowanie obecne jest niemal we wszystkich dziedzinach życia. To uniwersalny język naszych czasów. W ramach tegorocznego tygodnia kodowania:

 • Uczniowie naszej szkoły rozpoczynają udział w badawczym projekcie pn. "Nowa metodyka i narzędzia do nauczania programowania z wykorzystaniem metod personalizacji procesu nauki" współfinansowanym przez Unię Europejską. W ramach tego projektu uczestniczą w platformie edukacyjnej zajmującą się nauczaniem języka Python.
   
 • 21 października o godz. 10 rozpocznie się III sezon ligi RoboCode. W tym roku na nieco zmienionych zasadach, bo w planie mamy również kodowanie robotów mobilnych na platformie Arduino.
   
 • Zapraszamy również na tegoroczne zajęcia grupy Junior .NET na Politechnice Łódzkiej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek (16.10) o godzinie 17:30 w sali kinowej budynku Centrum Technologii Informatycznych (Wólczańska 217).

Pomoc dla schroniska w Zgierzu2017-09-26

W dniach 22-26 września 2017 klasy 2Ta, 2Tb, 2Te, 3Tt, 4Tt i 4Tm udowodniły, że los bezdomnych psiaków i kotów nie jest im obojętny! Zebraliśmy mnóstwo karmy, którą klasa 4Tm zawiozła do schroniska Medor w Zgierzu. Następna taka akcja, w której będą mogły wziąć udział wszystkie klasy w naszej szkole już w listopadzie.

Psiaki były zachwycone naszą wizytą a od schroniska dostaliśmy nawet specjalne podziękowanie na facebooku :)

Organizator: Joanna Musiał-Kieruczenko

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link


"Sprytny kret, czyli zwycięski robot"2017-09-25

W dniach 22-24 września obył się w Łodzi Robo Inspector Hackathon. To trzydniowy konkurs drużynowy na projekt i wykonanie robota na bazie Arduino i open hardware. Misją robota było przejechanie zamkniętego tunelu z przeszkodami, nawiązującego do zadań robotów inspekcyjnych z zadaniami mechanicznymi i czasowymi. Liczył się czas, kreatywność oraz styl wykonania zadań.

Uczestnicy mieli do wykorzystania zaplecze techniczne i warsztatowe FabLabu (drukarki 3D, plotery, hackerspace elektroniczny, stanowiska komputerowe), podstawowe elementy techniczne i konstrukcyjne oraz pomoc i wiedzę prowadzących.

W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły: Emil Bakalarski, Jonasz Kądziela, Maciej Sikora oraz tegoroczni absolwenci Rafał Góra i Michał Suliborski. Nasi uczniowie wygrali w kategorii "Sprytny kret - najbardziej kreatywne rozwiązywanie zadań".


Rajd "Doliną rzeki Łódki"2017-09-23

Pomimo niesprzyjającej tegorocznej aury w dniu 23-09-2017 roku, odbył się IX Rajd "Doliną rzeki Łódki". Uczestnicy rajdu przemierzając malowniczą dolinę najbardziej znanej z łódzkich rzek, odwiedzili między innymi:

 • park Ocalałych i Centrum Dialogu,
   
 • park Helenów z grotą z tufu wulkanicznego,
   
 • park Staromiejski z odrestaurowaną krańcówką tramwajową i zegarem słonecznym,
   
 • Plac Wolności.

Osoby zainteresowane otrzymały potwierdzenie zdobytych punktów na Odznakę Turystyki Pieszej (OTP).
Zobacz więcej: http://www.elektronik.lodz.pl/skkt/lodka17/lodka.html

Wyróżnienie2017-09-04

Nasza szkoła została wyróżniona przez władze miasta za uzyskanie wysokich wyników na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2016/2017.

IT Essentials NetRiders 20172017-06-12

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2TA, Jonasz Kądziela zajął pierwsze miejsce w konkursie IT Essentials NetRiders 2017 w regionie obejmującym Europę i Federację Rosyjską.

Konkurs był przeznaczony dla słuchaczy kursu IT Essentials.

Dodatkowo konkurs zawierał pytania obejmujące elementy kursu Internet Rzeczy (IoT) i zawodowych umiejętności miękkich.

Jest to ogromny sukces Szkolnej Akademii CISCO działającej w ZSP Nr10.

DIVERSITY 20172017-06-02

Absolutna dominacja, wyjątkowy sukces – DIVERSITY 2017

XVI edycja konkursu „Diversity” zakończyła się wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły! Robot mini-sumo zaprogramowany i skonstruowany przez uczniów naszej szkoły w sposób bezdyskusyjny wygrał WSZYSTKIE starcia ze swoimi przeciwnikami i zwyciężył w kategorii indywidualnej jak i w walkach zbiorowych.

Już na początku było wiadomo że nasz robot może odegrać znaczącą rolę gdyż został rozstawiony jako zdobywca największej ilości punktów w etapie internetowym. Ale być faworytem to jedno, a potwierdzić to w walkach to zupełnie inna sprawa. Z pewnym niepokojem oczekiwaliśmy na rozpoczęcie starć z innymi robotami. Niesłusznie, bowiem "Spychacz z Jurandowa" koncertowo radził sobie z kolejnymi przeciwnikami spychając, "nomen omen", kolejne roboty z maty. W finale walk indywidualnych pokonał bezdyskusyjnie robota "Ślimaczka", zresztą po raz drugi, gdyż wcześniej spotkaliśmy się w grupie eliminacyjnej. 

Jako mistrzowie walk indywidualnych przystąpiliśmy do walk zbiorowych. I tutaj dopiero "Spychacz" udowodnił swoją moc. W pierwszym starciu zepchnął z maty równocześnie trzech przeciwników(!). Walka finałowa była już formalnością, i oczywiście zakończyła się zwycięsko. 

Pracę zespołu włożoną w konstrukcję robota oraz jego prezencję doceniło również Jury i publiczność.

W skład zwycięskiej drużyny „Spychacza z Jurandowa” wchodzili:

 • Michał Suliborski (4 TA)
 • Rafał Góra (4 TA)

  i gościnnie:
 • Olga Majka (XII LO)
 • Edyta Pilecka (XII LO)

Diverisity 2017

Nagrody:

 • I miejsce w zawodach robotów mini-sumo
 • I miejsce w konkurencji "Walka zbiorowa" robotów mini-sumo
 • Nagroda Jury
 • Nagroda Publiczności

Zwycięzcy otrzymali liczne nagrody (m.in.Sony PlayStation 4 Pro, słuchawki Sennheiser z mp-trójką Motoroli, MP4 Motoroli  zestawy walki-talki Motorola) i szczęśliwi powrócili do domu.

W kolejnym roku nasza szkoła wystąpi w konkursie "Diversity" w roli obrońcy tytułu i mamy nadzieję, że następcy zwycięzców, którzy ukończyli w tym roku naszą szkołę staną na wysokości zadania. Choć powtórzyć taki sukces będzie naprawdę trudno. Bo jak powiedział pan Jacek Drabik, Country Manager Motorola Solutions Poland, podczas wręczania nagród - "Taka dominacja jednego zespołu się nie zdarza".

Opiekun projektu: Andrzej Janicki

Zobacz prezentację zwycięskiego zespołu.

Zobacz galerię

Ważne terminy w roku szkolnym 20017/18

Zebrania i konsultacje

07-09-2017 czwartek Zebrania z rodzicami
26-10-2017 czwartek Konsultacje
07-12-2017 czwartek Zebrania z rodzicami i konsultacje
22-03-2018 czwartek Zebrania z rodzicami klas maturalnych i konsultacje dla wszystkich
22-05-2018 wtorek Zebrania z rodzicami i konsultacje

 

Dyżury w zakresie doradztwa zawodowego
pedagog Krystyna Marszał

czwartki     13:00 - 14:00

 

Dodatkowe dni wolne

30-04-2018 poniedziałek
02-05-2018 środa
04-05-2018 piątek
08-05-2018 wtorek
01-06-2018 piątek

Decyzja o innych dodatkowych dniach bez zajęć dydaktycznych może zostać podjęta w razie zaistniałych potrzeb.

Egzaminy maturalne i zawodowe

Oferty pracy

Elektronik - Konserwator Maszyn Poligraficznych - ŁódźTechnik elektronik - ŁódźSpecjalisty ds. Serwisu (systemy SN) - ŁódźAUTOMATYK w branży Automotive - ŁódźTECHNIK PROCESU w branży Automotive - ŁódźStaż w dziale utrzymania ruchu - Corning Optical Communications - Stryków

Galeria