ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 10
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Ranking Techników STEM
Perspektywy 2016
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zajęła w tym rankingu 16. miejsce w Polsce – najlepsze z łódzkich techników.

Aktualności

Wyróżnienie2017-09-04

Nasza szkoła została wyróżniona przez władze miasta za uzyskanie wysokich wyników na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2016/2017.

IT Essentials NetRiders 20172017-06-12

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2TA, Jonasz Kądziela zajął pierwsze miejsce w konkursie IT Essentials NetRiders 2017 w regionie obejmującym Europę i Federację Rosyjską.

Konkurs był przeznaczony dla słuchaczy kursu IT Essentials.

Dodatkowo konkurs zawierał pytania obejmujące elementy kursu Internet Rzeczy (IoT) i zawodowych umiejętności miękkich.

Jest to ogromny sukces Szkolnej Akademii CISCO działającej w ZSP Nr10.

DIVERSITY 20172017-06-02

Absolutna dominacja, wyjątkowy sukces – DIVERSITY 2017

XVI edycja konkursu „Diversity” zakończyła się wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły! Robot mini-sumo zaprogramowany i skonstruowany przez uczniów naszej szkoły w sposób bezdyskusyjny wygrał WSZYSTKIE starcia ze swoimi przeciwnikami i zwyciężył w kategorii indywidualnej jak i w walkach zbiorowych.

Już na początku było wiadomo że nasz robot może odegrać znaczącą rolę gdyż został rozstawiony jako zdobywca największej ilości punktów w etapie internetowym. Ale być faworytem to jedno, a potwierdzić to w walkach to zupełnie inna sprawa. Z pewnym niepokojem oczekiwaliśmy na rozpoczęcie starć z innymi robotami. Niesłusznie, bowiem "Spychacz z Jurandowa" koncertowo radził sobie z kolejnymi przeciwnikami spychając, "nomen omen", kolejne roboty z maty. W finale walk indywidualnych pokonał bezdyskusyjnie robota "Ślimaczka", zresztą po raz drugi, gdyż wcześniej spotkaliśmy się w grupie eliminacyjnej. 

Jako mistrzowie walk indywidualnych przystąpiliśmy do walk zbiorowych. I tutaj dopiero "Spychacz" udowodnił swoją moc. W pierwszym starciu zepchnął z maty równocześnie trzech przeciwników(!). Walka finałowa była już formalnością, i oczywiście zakończyła się zwycięsko. 

Pracę zespołu włożoną w konstrukcję robota oraz jego prezencję doceniło również Jury i publiczność.

W skład zwycięskiej drużyny „Spychacza z Jurandowa” wchodzili:

 • Michał Suliborski (4 TA)
 • Rafał Góra (4 TA)

  i gościnnie:
 • Olga Majka (XII LO)
 • Edyta Pilecka (XII LO)

Diverisity 2017

Nagrody:

 • I miejsce w zawodach robotów mini-sumo
 • I miejsce w konkurencji "Walka zbiorowa" robotów mini-sumo
 • Nagroda Jury
 • Nagroda Publiczności

Zwycięzcy otrzymali liczne nagrody (m.in.Sony PlayStation 4 Pro, słuchawki Sennheiser z mp-trójką Motoroli, MP4 Motoroli  zestawy walki-talki Motorola) i szczęśliwi powrócili do domu.

W kolejnym roku nasza szkoła wystąpi w konkursie "Diversity" w roli obrońcy tytułu i mamy nadzieję, że następcy zwycięzców, którzy ukończyli w tym roku naszą szkołę staną na wysokości zadania. Choć powtórzyć taki sukces będzie naprawdę trudno. Bo jak powiedział pan Jacek Drabik, Country Manager Motorola Solutions Poland, podczas wręczania nagród - "Taka dominacja jednego zespołu się nie zdarza".

Opiekun projektu: Andrzej Janicki

Zobacz galerię

Podwójny sukces w olimpiadach technicznych2017-05-18

Tomasz Smaż z klasy 4Te (technik elektronik) odniósł kolejne znaczące sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach technicznych.

 • VI miejsce w XL Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.
 • II miejsce w XIX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”.

Przez cały cykl kształcenia Tomek wyróżniał się pracowitością, systematycznością i wytrwałością w samodzielnym zdobywaniu wiedzy technicznej w zakresie wykraczającym poza program nauczania oraz praktycznym jej wykorzystaniu do projektowania i wykonywania przydatnych mu urządzeń elektronicznych.

Jego pasja poznawcza i twórcza jest imponująca.

Ogromnie cieszymy się i gratulujemy tych osiągnięć, życząc ich kontynuacji na studiach i w pracy zawodowej.

Euroweek – zimowa majówka2017-05-02

W dniach 26-30 kwietnia klasa 2 TB  wraz z opiekunami p. Andrzejem Janickim i p. Moniką Karolewicz-Płońską przebywała na obozie szkoleniowym Euroweek w Miedzygórzu. Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Projekt ten jest skierowany do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży i pozwala rozwinąć najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

A oto sprawozdanie z wyprawy jednego z uczestników:

„[...]Filipinka oprowadza polską wycieczkę po sudeckich górach, w pobliżu miejscowości założonej przez holenderską księżniczkę na wzór bawarskich wiosek”.Ten cytat najtrafniej i najprościej oddaje ideę Euroweek’a, być może najlepszego pretekstu do poznania nowych kultur i interesujących osobowości. Ale po kolei.

Większość wycieczek szkolnych wygląda dokładnie w ten sam sposób. Autokar, jazda, muzeum, zwiedzanie, autokar,  jazda, nocleg. Cykl powtarza się przez dwa-trzy dni i następuje powrót do domu z obowiązkowym postojem w restauracji typu fast-food. Na szczęście Euroweek jest całkowitym przeciwieństwem takiej wycieczki.

Zajęcia, za wyjątkiem okazjonalnych spacerów po lokalnych górach, odbywają się w ośrodku, swoją drogą całkiem luksusowym, wyposażonym w kilka sal konferencyjnych oferujących wystarczająco miejsca na wszelkie zabawy i wykłady prowadzone przez wolontariuszy. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim i dzielą się na kilka rodzajów. Wyzwania uczące pracy w grupach i podziału obowiązków, prezentacje państw dzięki którym możemy poznać kulturę ojczyzn naszych wykładowców, oraz lekcje motywacyjne uczące nas jak znaleźć i osiągnąć cel jaki sobie postawimy. Wszystkie one spełniły swoją rolę. Wiele osób na co dzień nieco wycofanych mogło pokazać swoją kreatywność podczas tworzenia reklam, lekcje motywacyjne przekonały do pracy na rzecz samego siebie kilku wyjątkowo leniwych uczestników, a po prezentacjach państw dało się słyszeć wstępne plany podróży do tego kraju! Warto też wspomnieć o ludziach, bo to oni są w końcu najważniejsi. I nie mówię tylko o poprawieniu i zacementowaniu relacji między uczestnikami wycieczki, ale też o samych wolontariuszach, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Lisette „Super Piękna” de la Cruz, Alok Pandey, Hiwi Negash, Varaprasad Varma i wielu innych. Oni nauczyli nas wielu rzeczy zarówno o świecie, jak i o nas samych.

Reasumując, doświadczenie jakim był Euroweek jest NIE DO ZAPOMNIENIA. Żadna godzina nie była tam zmarnowana, wszystkie zajęcia były fascynujące, zabawy dawały uczestnikom masę frajdy, a spacery po górach były odprężające i pozytywnie męczące. Wszyscy jednogłośnie uznają Euroweek za jedną z najlepszych wycieczek na jaką mieli okazje jechać, a pomysł powrotu w następnym roku szkolnym spotkał się ze stuprocentową aprobatą. Polecamy ten wyjazd każdemu kto nie boi się poznawać nowych ludzi i egzotycznych kultur oraz zna przynajmniej podstawy języka angielskiego.

Patryk

Film: https://vimeo.com/215850788

DIVERSITY 2017 - do trzech razy sztuka2017-04-25

DIVERSITY 2017 - do trzech razy sztuka

Michał Suliborski i Rafał Góra trzeci rok z rzędu zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Diversity 2017. W tym roku gościnnie będą ich wspierać Edyta Pilecka i Olga Majka z XII LO.

Po sukcesach sprzed roku i dwóch, nasi panowie ostrzą sobie zęby na zwycięstwo w indywidualnych walkach robotów mini-sumo. To jedyna konkurencja, która nie przyniosła im jeszcze laurów, gdyż zeszłoroczne potyczki zakończyli na 3 miejscu.

Konkurs Diversity organizowany jest przez firmę Motorola. W pierwszym etapie zadaniem naszych uczniów było rozwiązanie informatycznych problemów w programie Colobot i przygotowanie prezentacji robota, który stanie do walki na macie.

Do szkoły trafił już robot oparty na platformie Arduino, którego będzie trzeba zaprogramować do finałowych walk mini-sumo, które odbędą się w dniach 1-2 czerwca, w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Krakowie.

Opiekunem zespołu jest Andrzej Janicki.

Pomoc dla schroniska w Zgierzu2017-03-21

Z dumą możemy pochwalić się naszymi uczniami! W pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy 2Ls (sportowej) pod opieką nauczyciela i jednego z rodziców postanowili odwiedzić schronisko Medor w Zgierzu. Przez kilka godzin porządkowali teren, a później „wyspacerowali” psy. Tego dnia mogli robić cokolwiek, ale wybrali wolontariat :-)

Ogromny szacunek dla ich pomocy, zaangażowania i chęci. Fantastyczni piłkarze ręczni i wodni, ale przede wszystkim dobrzy ludzie o wielkich sercach :-)  

Zobacz więcej zdjęć

Ważne terminy w roku szkolnym 20017/18

Zebrania i konsultacje

07-09-2017 czwartek Zebrania z rodzicami
26-10-2017 czwartek Konsultacje
07-12-2017 czwartek Zebrania z rodzicami i konsultacje
22-03-2018 czwartek Zebrania z rodzicami klas maturalnych i konsultacje dla wszystkich
22-05-2018 wtorek Zebrania z rodzicami i konsultacje

 

Dyżury w zakresie doradztwa zawodowego
pedagog Krystyna Marszał

czwartki     13:00 - 14:00

 

Dodatkowe dni wolne

30-04-2018 poniedziałek
02-05-2018 środa
04-05-2018 piątek
08-05-2018 wtorek
01-06-2018 piątek

Decyzja o innych dodatkowych dniach bez zajęć dydaktycznych może zostać podjęta w razie zaistniałych potrzeb.

Egzaminy maturalne i zawodowe

Oferty pracy

Elektronik - Konserwator Maszyn Poligraficznych - ŁódźTechnik elektronik - ŁódźSpecjalisty ds. Serwisu (systemy SN) - ŁódźAUTOMATYK w branży Automotive - ŁódźTECHNIK PROCESU w branży Automotive - ŁódźStaż w dziale utrzymania ruchu - Corning Optical Communications - Stryków

Galeria