ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 10
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności

100-lecie odzyskania niepodległości2018-11-09

Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości w ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika w Łodzi miała charakter podniosły. Wspólne odśpiewanie  czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, wzruszające przemówienie Pani Dyrektor, Moniki Michalik, podkreślające istotę wolności – pokazały, że Polska jest przede wszystkim w sercach Polaków, a na pewno uczniów „Elektronika”.

O tym, że Ojczyzna jest dla nas ważna przypominać będzie zasadzony dąb – symbol 100-lecia niepodległości, kotyliony z odpowiedzią na pytanie, czym jest patriotyzm i starannie przemyślana wystawa na I piętrze, przypominająca o osobach i wydarzeniach, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.


Zobacz więcej zdjęc »

Integracja polsko-niemiecka 20182018-10-15

Dzięki Stowarzyszeniu Polsko-Niemieckiemu wyjechaliśmy 5 października 2018 roku na wymianę z Niemcami (niemieckim uczniami). Pierwszego dnia poznaliśmy Zakopane. Rano – uczniowie – w języku niemieckim opowiedzieli o faunie i florze Tatrzańskiego Parku Narodowego, później spacerowaliśmy tarasem widokowym ponad konarami drzew i podziwialiśmy masyw Tatr, który ukazał się w pełnej jesiennej krasie.  Zwiedziliśmy też mieniącą się kolorami Dolinę Strążyską, w której – oprócz zjawiskowego wodospadu uwagę przykuło urokliwe schronisko z widokiem na Giewont. Tam też odbyliśmy warsztaty, które szybko zintegrowały i przełamały barierę językową między polsko-niemieckimi uczniami.

Następnego dnia pojechaliśmy na Gubałówkę. Mieliśmy czas na polsko-niemieckie rozmowy z pięknym widokiem na Tatry oraz czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć, popróbowanie regionalnych specjałów, posłuchanie góralskiej muzyki oraz zrobienie zakupów na zakopiańskim bazarku. Potem zwiedziliśmy w Wieliczce Kopalnię Soli. Zaskoczył nas Skarbek, który pod ziemią zorganizował dla naszych (już pomieszanych) grup konkursy. „Podziemny” obiad smakował nam wyśmienicie i był okazją do polsko-niemieckiej wymiany zdań na temat kultury, obyczajów i rozrywek. Następnego dnia gości zachwycił słoneczny Kraków, szczególnie jego historia, zabytki, a przede wszystkim klimat miasta.

Uczestnictwo w wycieczce do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz warsztaty, w których wzięliśmy udział, wywołały refleksję na temat istoty człowieczeństwa i wagi pokoju na świecie. Ognisko w Wiączyniu było okazją do podsumowania tego, co podobało się najbardziej, ale także swobodnych żartów i śmiechu. Mogliśmy dowiedzieć się wielu rzeczy o kulturze niemieckiej, zwyczajach, a także o systemie szkolnictwa zachodnich sąsiadów. Po powrocie - już w szkole - rozegraliśmy mecze siatkówki i piłki nożnej. Oczywiście również w mieszanych grupach.

Po wycieczce spotykaliśmy się wspólnie w szkole podczas zajęć lutowania oraz poznawaliśmy nowe programy komputerowe, na których pracują Niemcy w szkole średniej. Po zajęciach rywalizowaliśmy na kręglach, sprzątaliśmy i zwiedzaliśmy Cmentarz Żydowski, uczestniczyliśmy i rozegraliśmy towarzyski mecz Polska – Niemcy, który tym razem zakończył się  korzystnym dla nas wynikiem .

Podczas wspólnego wyjazdu tak bardzo się ze sobą zżyliśmy, że trudno nam się było rozstać. Zauważyliśmy znaczny wzrost umiejętności językowych. Uważamy, że organizowanie takich wycieczek jest bardzo dla nas korzystne Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym wyjeździe.

Zobacz więcej zdjęc »

Rajd "Doliną rzeki Łódki"2018-09-22

„Niepodległość nie jest dana Polakom raz na zawsze”

Ta wypowiedź Józefa Piłsudskiego stała się mottem X rajdu „Doliną rzeki Łódzki - Niepodległość nad Łódką”, który zorganizowany został przez Koło PTSM działające w naszej szkole a odbył się w dniu 22 września 2018 roku.

Uczestnicy rajdu odnaleźli w dolinie rzeki Łódki miejsca upamiętniających ważne dla niepodległości Polski postacie, organizacje i wydarzenia historyczne:

 • Wschodnia 19 – miejsce pobytu i aresztowania Józefa Piłsudskiego
 • Plac Wolności – pomnik Tadeusza Kościuszki
 • Park Staromiejski – pomnik Aleksandra Kamińskiego
 • Park Helenów – pomnik Armii Łódź
 • Park Ocalałych – ławeczka Jana Karskiego
 • Park Ocalałych – obelisk upamiętniający Żegotę
 • Park Szarych Szeregów

Młodzież szkolna mogła przypomnieć sobie, jak na przestrzeni dziejów (od okresu rozbiorów, poprzez Polskę międzywojenną, po czasy II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej), wiele organizacji i osób było zaangażowanych w działania na rzecz niepodległej Polski.

Zobacz więcej: http://www.elektronik.lodz.pl/skkt/lodka18/lodka.html


WYRÓŻNIENIE2018-08-27

Nasza szkoła została wyróżniona przez władze miasta za uzyskanie wysokich wyników na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2017/2018.

Matura 20182018-07-04

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom uzyskania świadectw dojrzałości.

Jesteśmy dumni, że wszyscy tegoroczni absolwenci naszego technikum przystąpili do matury i wszyscy ją zdali.

DIVERSITY 2018 - jak zwykle z nagrodami2018-06-15

Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie od 2000 roku prowadzi projekt pod nazwą „Diversity”, czyli różnorodność. Diversity rozumiane jest w tym wypadku jako różnorodność wewnątrz zespołów ludzkich pracujących razem, czyli kobiet i mężczyzn, co wspomaga kreatywność, elastyczność, dostosowanie się do wymagań klienta, doświadczenie i efektywność. Dzięki takim projektom uczennice szkół średnich mogą przekonać się, jak ciekawe są zawody techniczne.

W finale tegorocznego konkursu znalazło się 16 zespołów, w tym zespół z naszej szkoły:
HUSARZ

 • Karolina Marciniak – 3Tm
 • Gabriela Chomicz – 3Tm
 • Michał Kowalczyk – 3Tb
 • Maciej Sikora – 3Tb

Opiekunem zespołu był Andrzej Janicki.

Finał konkursu Diversity 2018 odbywał się w dniach 14-15.06.2018 w Krakowie. W drugim dniu konkursu zaprogramowane przez uczniów roboty wzięły udział w eliminacjach grupowych. Walki grupowe zakończyły się sukcesem, robot awansował do ćwierćfinału. Po zaciętych walkach robot „HUSARZ” zdobył drugie miejsce – w finałowej walce nerwy naszych zawodników nieco zawiodły i przegraliśmy pomimo początkowej przewagi.

„HUSARZ” ujął również serca jury. Wprowadzone modyfikacje, spójny pomysł na wygląd oraz nazwę robota oraz interesująca prezentacja zaowocowały Nagrodą Jury.

Zwycięzcy otrzymali liczne nagrody (m.in. Xboxy – konsole gier wideo, zestawy krótkofalówek Motoroli i inne) i szczęśliwi powrócili do domu odgrażając się, że za rok wrócą do Krakowa w jeszcze lepszej formie.Łódzkie pomniki wybitnych Polaków2018-06-09

Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne PTSM zorganizowało spacer tematyczny „Szlakiem łódzkich pomników wybitnych Polaków” – zasłużonych w walce o odzyskanie niepodległości lub przyczyniających się do rozwoju kraju, po jej odzyskaniu. Postacie uhonorowane, które poznaliśmy na trasie to:

 • Stanisław Staszic
 • Tadeusz Kotarbiński
 • Stefan Skrzywan
 • Stanisław Moniuszko
 • Józef Piłsudski
 • Jan Kiliński
 • Julian Tuwim
 • Artur Rubinstein
 • Ofiary stanu wojennego
 • Edward Ptęga

Uczniowie mieli za zadanie: zaznaczyć pomniki na planie miasta, odpowiedzieć na pytania kontrole, obliczyć długość przebytej trasy.

Zobacz więcej: http://www.elektronik.lodz.pl/skkt/pom18/pom18.htm

Ważne terminy w roku szkolnym 20018/19

Zebrania i konsultacje

06-09-2018 czwartek Zebrania z rodzicami
25-10-2018 czwartek Konsultacje
06-12-2018 czwartek Zebrania z rodzicami i konsultacje
27-03-2019 środa Zebrania z rodzicami klas maturalnych i konsultacje dla wszystkich
21-05-2019 wtorek Zebrania z rodzicami i konsultacje

 

Dyżury w zakresie doradztwa zawodowego
pedagog Krystyna Marszał

czwartki     13:00 - 14:00

 

Dodatkowe dni wolne

02-11-2018 piątek
02-05-2019 czwartek
08-05-2019 środa

Decyzja o innych dodatkowych dniach bez zajęć dydaktycznych może zostać podjęta w razie zaistniałych potrzeb.

Egzaminy maturalne i zawodowe

Oferty pracy

Elektronik - Konserwator Maszyn Poligraficznych - ŁódźTechnik elektronik - ŁódźSpecjalisty ds. Serwisu (systemy SN) - ŁódźAUTOMATYK w branży Automotive - ŁódźTECHNIK PROCESU w branży Automotive - ŁódźStaż w dziale utrzymania ruchu - Corning Optical Communications - Stryków

Galeria