ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 10
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Ranking Techników STEM
Perspektywy 2016
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zajęła w tym rankingu 16. miejsce w Polsce – najlepsze z łódzkich techników.

Aktualności

DIVERSITY 2017 - do trzech razy sztuka2017-04-25

DIVERSITY 2017 - do trzech razy sztuka

Michał Suliborski i Rafał Góra trzeci rok z rzędu zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Diversity 2017. W tym roku gościnnie będą ich wspierać Edyta Pilecka i Olga Majka z XII LO.

Po sukcesach sprzed roku i dwóch, nasi panowie ostrzą sobie zęby na zwycięstwo w indywidualnych walkach robotów mini-sumo. To jedyna konkurencja, która nie przyniosła im jeszcze laurów, gdyż zeszłoroczne potyczki zakończyli na 3 miejscu.

Konkurs Diversity organizowany jest przez firmę Motorola. W pierwszym etapie zadaniem naszych uczniów było rozwiązanie informatycznych problemów w programie Colobot i przygotowanie prezentacji robota, który stanie do walki na macie.

Do szkoły trafił już robot oparty na platformie Arduino, którego będzie trzeba zaprogramować do finałowych walk mini-sumo, które odbędą się w dniach 1-2 czerwca, w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Krakowie.

Opiekunem zespołu jest Andrzej Janicki.

Pomoc dla schroniska w Zgierzu2017-03-21

Z dumą możemy pochwalić się naszymi uczniami! W pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy 2Ls (sportowej) pod opieką nauczyciela i jednego z rodziców postanowili odwiedzić schronisko Medor w Zgierzu. Przez kilka godzin porządkowali teren, a później „wyspacerowali” psy. Tego dnia mogli robić cokolwiek, ale wybrali wolontariat :-)

Ogromny szacunek dla ich pomocy, zaangażowania i chęci. Fantastyczni piłkarze ręczni i wodni, ale przede wszystkim dobrzy ludzie o wielkich sercach :-)  

Zobacz więcej zdjęć

Festiwal Robotyczny „MikroBot”2017-03-05

4-5 marca w Krakowie odbyła się kolejna edycja festiwalu „mikroBot 2017″. W czasie festiwalu przeprowadzono wiele interesujących wykładów i warsztatów, m.in.  o budowie i sterowaniu robotów linefollower, tworzeniu symulatorów lotniczych czy użyciem języka python do oprogramowania mikrosatelitów.  Zawody „µBot” odbyły się w dwóch głównych konkurencjach: Lego i Open, w tym sumo, linefollower, freestyle. W zawodach wzięli udział trzej nasi uczniowie: Rafał Góra, Michał Suliborski i Maciej Sikora ze swoimi robotami. Oprócz walk mini sumo, nasz robot zadebiutował w konkurencji linefollower.  Doświadczenia wyniesione udziału i rywalizacji w festiwalu zaprocentują w przyszłych starciach robotów.

Zobacz galerię zdjęć »

Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi2016-12-06

Gratulujemy Tomaszowi Smażowi uczniowi kl. 4Te, finaliście Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, uzyskania stypendium Prezydenta Miasta Łodzi w ramach Miejskiego systemu wspierania uczniów uzdolnionych „Mia100 Zdolnych”.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 6.12.2016 r. w Klubie Nauczyciela.

Wycieczka na UŁ2016-11-24

24 listopada 2016 roku uczniowie klasy IV Ta pod opieką p. Anny Włodarczyk-Jarzębskiej wybrali się na Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uczestniczyli w wykładzie, a następnie w ćwiczeniach warsztatowych pod tytułem „Rynku pracy wymagania  - gotów jesteś na wyzwania?” Pani mgr Anna Krasnova prowadząca zajęcia przedstawiła prawidła działania współczesnego rynku pracy, oczekiwania pracodawców i niezbędne kompetencje przyszłych pracowników.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowymi zawodami i trendami pojawiającymi się obecnie na rynku pracy. Podczas ćwiczeń była też okazja do sprawdzenia własnych umiejętności interpersonalnych, wykorzystania podzielności uwagi i zdolności do współpracy w grupie podczas wykonywania zadań w ramach wspólnego projektu. W czasie zajęć przyszli maturzyści mieli szansę zastanowić się nad wyborem własnej ścieżki zawodowej.

Była też chwila czasu na zwiedzenie uniwersyteckiego kampusu i przyjrzenie się nowoczesnym bryłom budynków kompleksu, a nawet na łyk kawy czy soku i rzut okiem całkiem z bliska na rytm studenckiego życia na uczelni.

Wycieczka na UŁ Wycieczka na UŁ Wycieczka na UŁ Wycieczka na UŁ Wycieczka na UŁ

Wolontariat2016-11-22

 W ramach naszego szkolnego klubu wolontariusza organizujemy różne akcje.

W niedzielę na przykład byliśmy w schronisku dla zwierząt Medor w Zgierzu gdzie wyprowadzaliśmy psy na spacer.

Obecnie trwa zbiórka darów dla Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 

XI Wielka Lekcja Geografii2016-11-19

18 listopada 2016 r. 10-ciu  uczniów naszej szkoły, już po raz 11. uczestniczyło w Wielkiej Lekcji Geografii organizowanej w ramach 18 Explores Festiwalu. Lekcja odbyła się w Auli Czerwonej Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12 w Łodzi.

UŁ był współorganizatorem WLG.

W Lekcji uczestniczyło 1000 osób z całej Polski - uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa było zalogowanie szkoły (w lutym!) oraz (albo przede wszystkim) ciekawość świata.

Tematem przewodnim WLG był „Człowiek w ekstremalnym środowisku".

Szczegółowy program:

 1. wykład- Alaska- ekstremalne środowisko życia. dr Elżbieta Papińska UŁ
   
 2. wizualizacja Na ratunek miastu. Historia wielkiej sztafety psich zaprzęgów do Nome 1925 r. Radek Ekwiński
   
 3. wykład Najwyżej wzniesione obszary Ziemi. prof. dr hab. Adam Łajczak UP Kraków
   
 4. wizualizacja Od Ziemi Baffina do Patagonii gość z USA Dawid Allery
   
 5. wykład Ekstremalne środowisko strefy międzyzwrotnikowej. dr Marek Walish UŁ
   
 6. wizualizacja Życie w piekarniku. dr Arkadiusz Niewiadomski UŁ.

W trakcie było też coś dla ciała, słodka bułka i soczek. Ale było też coś w zamian - test z wiedzy dotyczącej omawianych zagadnień. Test wyłonił najlepszego geografa, niestety nie udało się, ale i tak warto było!

Mieliśmy możliwość posłuchania ciekawych opowieści i spotkania się z ludźmi z pasją.

Opiekunem była Danuta Przymusiała-Żuk

Zobacz galerię zdjęć »

Egzaminy maturalne i zawodowe

Oferty pracy

Elektronik - Konserwator Maszyn Poligraficznych - ŁódźTechnik elektronik - ŁódźSpecjalisty ds. Serwisu (systemy SN) - ŁódźAUTOMATYK w branży Automotive - ŁódźTECHNIK PROCESU w branży Automotive - ŁódźStaż w dziale utrzymania ruchu - Corning Optical Communications - Stryków

Galeria

Ważne terminy w roku szkolnym 20016/17

Zebrania i konsultacje

07-09-2016 środa Zebrania z rodzicami
03-11-2016 czwartek Konsultacje
08-12-2016 czwartek Zebrania z rodzicami i konsultacje
29-03-2017 środa Zebrania z rodzicami klas maturalnych i konsultacje dla wszystkich
23-05-2017 wtorek Zebrania z rodzicami i konsultacje

 

Dyżury w zakresie doradztwa zawodowego
pedagog Krystyna Marszał

czwartki     13:00 - 14:00

 

Dodatkowe dni wolne

31-10-2016 poniedziałek
02-05-2017 wtorek
08-05-2017 poniedziałek
16-06-2017 piątek

Decyzja o innych dodatkowych dniach bez zajęć dydaktycznych może zostać podjęta w razie zaistniałych potrzeb.

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY: PIĄTEK 2 CZERWCA 2017 R. GODZ. 16:00–19:00 (SPOTKANIE Z DYREKTOREM O GODZ. 17:00)