ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności roku 2023/2024

Współpraca polsko-niemiecka2023-10-27

Za nami już XIII – szczęśliwa edycja programu polsko-niemieckiego, którego celem jest współpraca młodzieży szkolnej naszego Technikum Elektroniczno-Informatycznego i Berufsschule z Lauingen w Bawarii.

W tym roku wymienialiśmy się doświadczeniami praktycznymi i zawodowymi w naszej szkole, w Łódzkim Centrum Doskonalenia Zawodowego i Kształcenia Praktycznego oraz w dwóch zakładach pracy (BSH i HART-TECH). Towarzyszyła temu niemiecka telewizja ARD.

Wcześniej – tradycyjnie – zwiedziliśmy Polskę (Gdańsk, Stutthof, Mazury) i ciekawe miejsca w Łodzi (Cmentarz Żydowski i Stary, Orientarium, ulicę Piotrkowską), zintegrowaliśmy się, aby wzajemnie poznawać swój język i kulturę. Pracowaliśmy w grupach mieszanych polsko-niemieckich, rozegraliśmy mecz piłki nożnej, rywalizowaliśmy w kręgle, sprzątaliśmy cmentarz żydowski, odwiedziliśmy miejsca martyrologii (Stutthof, Auschwitz). Wiemy, że współpracować możemy poza podziałami. I to jest super!

Zobacz więcej zdjęć »

Podniebna przygoda2023-10-18

Dnia 18.10.2023 uczniowie klasy 1La wraz z wychowawcą Agnieszką Boruń odwiedzili pracownię Newton Room w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej. Pracując zespołowo, sami zaplanowali i przygotowali lot, który wykonali na zaawansowanych symulatorach. Nie obyło się bez wykonania szeregu obliczeń matematycznych z wykorzystaniem jednostek prędkości, czasu i odległości. 

Jak się okazało nauka też może być dobrą zabawą!

Podniebna przygoda Podniebna przygoda

Zobacz więcej zdjęć »

Ślubowanie uczniów klas pierwszych2023-10-16

16 października 2023 roku uczniowie klas pierwszych Zespółu Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi wzięli udział w uroczystości ślubowania. Wybitny wynalazca – patron „Elektronika” – Jan Szczepanik, przyjął pod swoje skrzydła kolejny rocznik uczniów klas pierwszych. Wszyscy ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę. Trzymamy kciuki za ich powodzenie

Ślubowanie uczniów klas pierwszych ️Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Zobacz galerię zdjęć »

Rajd "Doliną rzeki Łódki"2023-09-24

Doliną rzeki Łódki – spacer tematyczny zorganizowany przez SKKT PTSM po raz XV.

W dniu 23-09-2023 przedstawiciele uczniów ZSE-I z pięciu klas pokonali malowniczą trasę wzdłuż najbardziej znanej z łódzkich rzek.

Trasa wędrówki: ul. G. Palki – Akademia Sztuk Pięknych – ul. Wojska Polskiego – park Ocalałych – park Helenów – ul. Północna – dawna krańcówka tramwajów podmiejskich – park Staromiejski.

Uczestnicy spaceru mieli możliwość zapoznania się z rzeźbą terenu ukształtowaną przez erozję rzeki Łódki. Mogli zaobserwować naturalny, zagospodarowany i po regulacji stan koryta rzecznego.

Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki

Zobacz więcej »

Kiermasz używanych podręczników2023-09-12

12 września w naszej szkole odbył się zorganizowany przez Samorząd Szkolny kiermasz używanych podręczników. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ podręczniki można było kupić lub sprzedać w bardzo atrakcyjnych cenach.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/242023-09-04

4 września Zespół Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi powitał uczniów szkoły po dwumiesięcznych udanych i bezpiecznych wakacjach.

Szczególnie ciekawi i podekscytowani byli pierwszoklasiści, którzy spotkali się z Panią Dyrektor – Moniką Michalik, gronem pedagogicznym, wychowawcami i życzliwymi kolegami.

2023/24 to na pewno pracowity i ciekawy rok, który nas czeka, ale chociaż szkoła powitała wszystkich serdecznie, to żałujemy, że już skończyły się wakacje…