ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności roku 2023/2024

Szlakiem łódzkich pomników wybitnych Polaków2024-06-08

Kolejny raz młodzież naszej szkoły spotkała się na corocznym spacerze tematycznym związanym z upamiętnieniem wybitnych Polaków. Pomniki, popiersia, tablice pamiątkowe to symbole uczczenia ich osiągnięć i działalności. Na terenie miasta Łodzi takich miejsc jest wiele.

W dniu 08-06-2024 uczniowie z pięciu klas naszej szkoły, byli między innymi przy pomniku Tadeusza Kościuszki, Aleksandra Kamińskiego i popiersiu Stanisława Moniuszki. Organizatorzy spaceru: Zdzisław Kaczyński, Danuta Przymusiała-Żuk.

Zobacz więcej »

Pożegnanie maturzystów2024-04-26

26 kwietnia – po pięciu latach wspólnych doświadczeń - pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych: mądrych, kulturalnych, twórczych i dobrych ludzi. Wzruszyło to nas wszystkich.

Mamy przekonanie, że wykorzystają swój potencjał i odniosą sukces na maturze i w pracy zawodowej, i w życiu osobistym, czego Im z całego serca życzymy 😊

Pożegnanie maturzystów Pożegnanie maturzystów Pożegnanie maturzystów

Zobacz galerię zdjęć »

Dzień otwarty 20242024-04-23

Dnia 23 kwietnia nasze Technikum – Zespół Szkół Elektroniczno-Informatycznych – gościło kandydatów do trzech klas pierwszych kształcących w zawodach:

  • technik informatyk
  • technik programista
  • technik mechatronik

Drzwi otwarte tradycyjnie przyciągnęły wielu zainteresowanych.

O szkole i jej tajemnicach  opowiadali uczniowie i sami nauczyciele.

Pani Dyrektor – Monika Michalik – podczas spotkania z młodzieżą i rodzicami przedstawiła kluczowe informacje na temat naszej szkoły powszechnie znanej jako „Elektronik”.

Dzień otwarty 2024 Dzień otwarty 2024 Dzień otwarty 2024

Zobacz galerię zdjęć »

To było tu…2024-04-12

Lekcja nie zawsze musi odbywać się w sali dydaktycznej, czasami warto wyjść poza nią. Tak wyglądały ostatnie lekcje historii klas piątych.

W pobliżu naszej szkoły znajduje się teren, gdzie w latach 1942-1945 funkcjonował Polen-Jugendverwahrlager der Sicherheitspolizei in Litzmannstadt, potocznie zwany Obozem na Przemysłowej.

Pracownicy Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, placówki, która istnieje w Łodzi od 3 lat, poprowadzili nas śladami historii, pokazali co jeszcze pozostało i uruchomili naszą wyobraźnię, zwracając uwagę jak ważne są pamięć i tożsamość - zarówno kiedyś jak i dziś.

Integracja klas pierwszych 2023/2024 Integracja klas pierwszych 2023/2024

Zobacz więcej zdjęć »

Chemiczna przygoda na Wydziale Chemii UŁ2024-04-04

Dnia 4 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 4 a pod opieką nauczycielki chemii Agnieszki Boruń wzięli udział w warsztatach chemicznych organizowanych w Zakładzie Dydaktyki Chemii i Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Łódzkiego. Wszyscy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi chemicy i samodzielnie wykonywać ciekawe doświadczenia chemiczne np. wytrącać kolorowe osady, wytworzyć lustro srebrne, ducha w kolbie, przeprowadzić elektrolizę wody.

Chemiczna przygoda na Wydziale Chemii UŁ Chemiczna przygoda na Wydziale Chemii UŁ

Zobacz więcej zdjęć »

Dzień Hobby 20242024-03-26

Dzień Hobby 2024

26 marca Samorząd Uczniowski  zorganizował w naszej szkole Dzień Hobby.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez ich koleżanki i kolegów oraz poznać ich pasje i zainteresowania.

Tematyka zajęć była następująca:

  • /gamemode 0 - Tymoteusz Powroźnik z kl. 4m opowiedział i pokazał, jak kamuflować się w terenie oraz jak przetrwać w lesie w każdych warunkach i wykorzystywać teren na swoją korzyść.
  • Pasja do przegrywania - Krzysztof Spychalski i Hubert Rakoczy z kl. 3p. opowiedzieli o turniejach i graczach turniejowych, o czerpaniu radości i satysfakcji z gier oraz o zagrożeniach związanych z graniem w gry komputerowe.
  • Zajęcia poświęcone nagrywaniu filmów - Leonid Dudnik kl. 2ti zaprezentował swój sprzęt do filmowania i przedstawił swoje prace. To była świetna okazja do rozmów na temat nagrywania filmów i robienia zdjęć. Kopalnią wiedzy w tym temacie jest nasz profesor Andrzej Janicki, który z chęcią dzielił się swoją wiedzą.
  • Origami - Zuzanna Kobierzycka kl. 4b nauczyła uczestników swoich warsztatów sztuki składania papieru i razem wyczarowali niesamowite dzieła.
  • Sztuka mówienia - Agata Majewska kl. 5a poprowadziła spotkanie na temat wystąpień publicznych. Precyzyjne wyrażania myśli, mowa ciała, postawa, opanowanie stresu to zagadnienia, z którymi uczestnicy mierzyli się nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, wszyscy prelegenci byli świetnie przygotowani i z pasją poprowadzili swoje warsztaty. Docenili to uczestnicy i mamy nadzieję, że Dzień Hobby stanie się tradycją w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski

Zobacz galerię zdjęć »

Ostatki 20242024-02-13

Tradycyjnie w ostatni dzień karnawału świętowaliśmy Ostatki. Przebrania były wyjątkowe i trudno było wybrać te najoryginalniejsze.  Ostatecznie na jury największe wrażenie zrobili: rycerz we własnoręcznie wykonanej zbroi, szejk, pirat, czarodziej i superman.

Konkurs na najliczniej przebraną klasę wygrała 1 Ta.

Gratulujemy pomysłowości i kreatywności! A szczegóły na zdjęciach.

Samorząd Uczniowski

Ostatki 2024 Ostatki 2024

Zobacz galerię zdjęć »

Studniówka 20242024-01-20

Znane jest powiedzenie, że: „Jaka Studniówka – taka Matura”.

A ponieważ tegoroczna - okazała się znakomitym balem, dlatego wierzymy, że moc zabawy i urok tego cudownego wieczoru

dodadzą Wam skrzydeł podczas egzaminów.

Czego z całego serca życzymy.

Rada Pedagogiczna

Studniówka 2024 Studniówka 2024

Zobacz więcej zdjęć »

Wolontariat 20232024-01-09

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie, 

W kilku słowach chcielibyśmy podsumować naszą zeszłoroczną pracę na rzecz innych oraz serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom administracji.  

Społeczność szkolna ZSEI już nie raz udowodniła, że niesienie pomocy jest ważnym elementem naszego życia. Potrafimy przy tym świetnie się bawić, a widząc efekty działań, natychmiast zapominamy o trudach w organizacji akcji. My wiemy, że warto pomagać i trzeba pomagać. Z chęcią to czynimy. 

Poniżej fotorelacja ze zbiórki na Schronisko dla Zwierząt, kiermaszu ciast i wypieków oraz akcji Szlachetna Paczka w roku 2023.  

Jeszcze raz słowa uznania dla nas wszystkich. 

Samorząd Szkolny 

Wolontariat 2023 Wolontariat 2023 Wolontariat 2023

Zobacz galerię zdjęć »

Współpraca polsko-niemiecka2023-10-27

Za nami już XIII – szczęśliwa edycja programu polsko-niemieckiego, którego celem jest współpraca młodzieży szkolnej naszego Technikum Elektroniczno-Informatycznego i Berufsschule z Lauingen w Bawarii.

W tym roku wymienialiśmy się doświadczeniami praktycznymi i zawodowymi w naszej szkole, w Łódzkim Centrum Doskonalenia Zawodowego i Kształcenia Praktycznego oraz w dwóch zakładach pracy (BSH i HART-TECH). Towarzyszyła temu niemiecka telewizja ARD.

Wcześniej – tradycyjnie – zwiedziliśmy Polskę (Gdańsk, Stutthof, Mazury) i ciekawe miejsca w Łodzi (Cmentarz Żydowski i Stary, Orientarium, ulicę Piotrkowską), zintegrowaliśmy się, aby wzajemnie poznawać swój język i kulturę. Pracowaliśmy w grupach mieszanych polsko-niemieckich, rozegraliśmy mecz piłki nożnej, rywalizowaliśmy w kręgle, sprzątaliśmy cmentarz żydowski, odwiedziliśmy miejsca martyrologii (Stutthof, Auschwitz). Wiemy, że współpracować możemy poza podziałami. I to jest super!

Zobacz więcej zdjęć »

Integracja klas pierwszych2023-10-27

Początek każdego nowego roku szkolnego to czas szczególny dla nowych uczniów w szkole, dla pierwszoklasistów. To czas kiedy się poznają i integrują. Każdego roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami spędzają kilka dni wspólnie na wyjazdach i zajęciach, które ten proces adaptacji i integracji wspierają i urozmaicają.

W tym roku było podobnie. W Sportowej Osadzie w Burzeninie spędziliśmy czas na grach i zabawach sportowych, rozmowach, grupowej rywalizacji, wspólnym ognisku oraz innych atrakcjach. Był to wyjątkowy czas zarówno dla uczniów jak i wychowawców.

Zobacz więcej zdjęć »

Podniebna przygoda2023-10-18

Dnia 18.10.2023 uczniowie klasy 1La wraz z wychowawcą Agnieszką Boruń odwiedzili pracownię Newton Room w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej. Pracując zespołowo, sami zaplanowali i przygotowali lot, który wykonali na zaawansowanych symulatorach. Nie obyło się bez wykonania szeregu obliczeń matematycznych z wykorzystaniem jednostek prędkości, czasu i odległości. 

Jak się okazało nauka też może być dobrą zabawą!

Podniebna przygoda Podniebna przygoda

Zobacz więcej zdjęć »

Ślubowanie uczniów klas pierwszych2023-10-16

16 października 2023 roku uczniowie klas pierwszych Zespółu Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi wzięli udział w uroczystości ślubowania. Wybitny wynalazca – patron „Elektronika” – Jan Szczepanik, przyjął pod swoje skrzydła kolejny rocznik uczniów klas pierwszych. Wszyscy ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę. Trzymamy kciuki za ich powodzenie

Ślubowanie uczniów klas pierwszych ️Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Zobacz galerię zdjęć »

Rajd "Doliną rzeki Łódki"2023-09-24

Doliną rzeki Łódki – spacer tematyczny zorganizowany przez SKKT PTSM po raz XV.

W dniu 23-09-2023 przedstawiciele uczniów ZSE-I z pięciu klas pokonali malowniczą trasę wzdłuż najbardziej znanej z łódzkich rzek.

Trasa wędrówki: ul. G. Palki – Akademia Sztuk Pięknych – ul. Wojska Polskiego – park Ocalałych – park Helenów – ul. Północna – dawna krańcówka tramwajów podmiejskich – park Staromiejski.

Uczestnicy spaceru mieli możliwość zapoznania się z rzeźbą terenu ukształtowaną przez erozję rzeki Łódki. Mogli zaobserwować naturalny, zagospodarowany i po regulacji stan koryta rzecznego.

Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki

Zobacz więcej »

Kiermasz używanych podręczników2023-09-12

12 września w naszej szkole odbył się zorganizowany przez Samorząd Szkolny kiermasz używanych podręczników. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ podręczniki można było kupić lub sprzedać w bardzo atrakcyjnych cenach.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/242023-09-04

4 września Zespół Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi powitał uczniów szkoły po dwumiesięcznych udanych i bezpiecznych wakacjach.

Szczególnie ciekawi i podekscytowani byli pierwszoklasiści, którzy spotkali się z Panią Dyrektor – Moniką Michalik, gronem pedagogicznym, wychowawcami i życzliwymi kolegami.

2023/24 to na pewno pracowity i ciekawy rok, który nas czeka, ale chociaż szkoła powitała wszystkich serdecznie, to żałujemy, że już skończyły się wakacje…