ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności roku 2022/2023

Dzień Walki z Depresją2023-02-23

W dniu 23.02.2023 uczniowie naszej szkoły z klas 2M i 1Ti mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach na temat depresji. Zajęcia te były przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów z dziedziny psychologii, którzy zaprezentowali wiele ciekawych i praktycznych sposobów radzenia sobie z tym trudnym problemem. 

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję posłuchać wykładów na temat przyczyn i objawów depresji, a także dowiedzieli się, jakie są najlepsze metody radzenia sobie z tym schorzeniem. W ramach zajęć zorganizowany został także segment o prześladowaniu rówieśniczym, podczas którego uświadomiono uczniom jak w prosty sposób pomóc osobom prześladowanym i z czym wiążą się np. żarty z rówieśników, które wydają się nieszkodliwe w ocenie uczniów. 

Na zakończenie zajęć uczestnicy mieli okazję wziąć udział w quizie zorganizowanym przez studentów uczelni, w której odbywały się warsztaty. Można było sprawdzić swoją wiedze z zakresu psychologii i filozofii. Za 3 pierwsze miejsca do wygrania były interesujące nagrody. 

Zajęcia te były dla naszych uczniów nie tylko cennym źródłem wiedzy na temat depresji, ale także pozwoliły na rozwijanie umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami i lepsze zrozumienie siebie i innych. 

Bartosz Kornatowski  
Kl. 2M 

Dzień Walki z Depresją Dzień Walki z Depresją Dzień Walki z Depresją

Ostatki 20232023-02-21

Jak karnawał, to karnawał ...

Dnia 21.02.2023r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Był konkurs na najliczniej przebraną klasę i najlepsze przebranie. Nasi uczniowie i nauczyciele wykazali się dużym poczuciem humoru, pomysłowością, a przede wszystkim chęcią do zabawy.

Imprezę poprowadził Artur Kujawiński (kl. IIt), a uświetnił ją grą na akordeonie Bartek Zychla (kl. IVTa).

Dziękujemy za wspólną zabawę!
Samorząd Szkolny

Ostatki 2023

Zobacz galerię zdjęć »

Najlepsi w Łodzi2023-01-11

Gala ogłoszenia wyników Łódzkiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023

Pani dyrektor Monika Michalik z wielką radością i dumą uczestniczyła w uroczystej gali ogłoszenia wyników Łódzkiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023, która odbyła się 11 stycznia 2023 r. w sali kominkowej Pałacu Biedermanna w Łodzi.

Nasze technikum jest najlepsze w Łodzi i drugie w województwie łódzkim.

Szczególnym powodem naszej satysfakcji i dumy jest 8. miejsce w rankingu maturalnym najlepszych techników w Polsce.

Marzenia się spełnia2023-01-09

PIOTR JĘDRASZCZYK – to przykład tego, że marzenia SIĘ SPEŁNIA.

Reprezentuje Polskę podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej odbywających się w Polsce i Szwecji.

Jest absolwentem klasy sportowej LV LO w ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika w Łodzi (obecnie ZSE-I), wychowankiem UKS ANILANA ŁÓDŹ (piłka ręczna), zdobywcą złotego medalu:

  • Mistrzostw Polski Młodzików 2016 r.
  • Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 2018 r.
  • Mistrzostw Polski Juniorów 2020 r.

Brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów 2019 r.

IV miejsca w Mistrzostwach Świata Szkół w Katarze w roku 2018.

Od dwóch lat jest zawodnikiem Piotrkowianina – Piotrków Trybunalski.

W 2022 roku zdobył tytuł „Gladiatory 2022” – jako odkrycie sezonu do 23 lat.

I najważniejsze – 28 grudnia 2021 r. spektakularnie zadebiutował w Kadrze Narodowej Polski Seniorów. Smaczku dodaje fakt, że jego długoletnim trenerem był Ojciec – Adam Jędraszczyk – nauczyciel naszego „Elektronika”.

Gratulujemy Piotrowi, jego obojgu Rodzicom i trenerom. Życzymy kolejnych sukcesów temu chłopakowi „na piątki” (LV LO).

Monika Karolewicz

Szlachetna Paczka2022-12-12

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję Szlachetna Paczka.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i hojności udało nam się spełnić marzenia nie jednej, ale dwóch rodzin. Jedenaście zapakowanych przez naszych nieocenionych uczniów paczek z trwałą żywnością i środkami czystości, buty na zimę, Mikołaj, koc, obrus, kolczyki, pralka i wiele innych rzeczy trafiło podczas Weekendu Cudów do osób, które mają w życiu trochę mniej szczęścia.

Łzy i emocje towarzyszyły wręczaniu prezentów, ale równie miło było patrzeć, jak młodzi ludzie angażują się w pomaganie, poświęcają swój wolny czas i energię dla innych. Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Nauczycielom, którzy mają niemały udział w wychowaniu szlachetnych ludzi.

Pomaganie jest dobre i ważne.

Samorząd Szkolny

Zobacz galerię zdjęć »

Konkurs z nagrodami!2022-11-24

konkurs

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Dobre miejsce podaj dalej”. Na prace fotograficzne, plastyczne i literackie czekamy do 5 stycznia 2023 roku. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie, a odpowiedzi na ewentualne pytania można znaleźć w bibliotece u pani Anny Cieślewicz; u pani pedagog Krystyny Marszał oraz u pani psycholog Katarzyny Świętochowskiej.

Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe!

Regulamin konkursu

12 Jahriges Jubileum2022-11-08

12 Jahriges Jubileum der polnish-deutschen Zusammenarbeit. Vielen dank❤️

10 Jahriges Jubileum der polnish-deutschen Zusammenarbeit 10 Jahriges Jubileum der polnish-deutschen Zusammenarbeit

Tuzin jest pełny – das Dutzend ist voll!

Wymiana uczniów polskich była finansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Projekt wymiana uczniów i podsumowujące współpracę spotkanie nauczycieli dofinansowane są przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Czytaj więcej »

Wycieczka2022-10-29

W dniach 26 – 28 października uczniowie klas 4Tb i 4Tm spędzili czas na Dolnym Śląsku. Doskonała, prawie letnia pogoda pozwoliła zobaczyć liczne atrakcje tego regionu.

Zaczęliśmy od zwiedzania ewangelickiego kościoła Wang w Karpaczu. To jeden z najstarszych kościołów drewnianych w Polsce, zbudowany w XII wieku w Norwegii i przetransportowany do Polski w XIX wieku. Wysłuchaliśmy opowieści o historii kościoła i próbowaliśmy znaleźć nordyckie symbole w jego wnętrzu. Inną atrakcją Karpacza jest jeden z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce. Jazda w rynnie saneczkowej dostarczyła niesamowitych wrażeń.

Kolejny dzień wycieczki rozpoczęliśmy od dojścia do wodospadu Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie, najwyższego wodospadu po polskiej stronie Karkonoszy, a następnie odwiedziliśmy 3 górskie schroniska: na Hali Szrenickiej, na Szrenicy i Pod Łabskim Szczytem. Naszą przeszło piętnastokilometrową wędrówkę po górach - dla niektórych była ona dużym wyzwaniem - zakończyliśmy przy Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie.

Ostatniego dnia, dzięki ciekawym opowieściom przewodnika, poznaliśmy historię zamku Czocha w Leśnej, jego tajne przejścia i skrytki.

Ostatnim punktem naszej wyprawy był wyjątkowy Kościół Pokoju w Świdnicy wpisany w 2001 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Imponujące wnętrze kościoła zrobiło na wszystkich duże wrażenie.

Pogoda i dobry nastrój dopisywały przez cały wyjazd. To była świetna okazja do złapania chwili oddechu w połowie semestru. Przydała się nam wszystkim.

Opiekunami wycieczki były Panie I. Makowska, R. Szczepańska i K. Kłosińska-Picz.

Wycieczka Wycieczka

Zobacz więcej zdjęć »

12-lecie współpracy polsko-niemieckiej2022-10-28

Dziękujemy Pani Dyrektor – Monice Michalik, koordynatorom: Pani Ewie Koniecznej i Panu Danielowi Weberowi oraz współpracującym nauczycielom za możliwość przeprowadzenia wieloletniego projektu integracji polsko-niemieckiej.

Dzięki Nim ten projekt przyniósł wiele dobrego dla młodzieży i nauczycieli:

  • zintegrowaliśmy się,
  • poznaliśmy język - nawet tak trudne wyrazy jak: „skrzypce”,
  • wymieniliśmy się doświadczeniami w zakresie metodyki nauczania i innych dziedzin,
  • poznaliśmy zaplecze techniczne szkół, warsztatów i zakładów pracy,
  • zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki Polski: Zakopane, Kraków, Gdańsk, Mazury, Podlasie i Łódź,
  • uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych dotyczących historii obu państw,
  • rywalizowaliśmy w grach zespołowych: siatkówce, piłce nożnej, kręglach i biliśmy swoje życiowe rekordy.

Z przyjemnością i uśmiechem uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych i rekreacyjnych takich jak: ogniska, kajaki, wspólne śpiewanie piosenek polskich i niemieckich. Nawet tych kontrowersyjnych – biesiadnych.

Mamy świadomość, że w ciągu tych 10 lat najważniejsi byli ludzie, którzy w projekcie uczestniczyli. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Uczestnicy projektu

Ślubowanie uczniów klas pierwszych2022-10-14

14 października 2022 roku, w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych Zespółu Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi wzięli udział w uroczystości ślubowania.

W uroczystej oprawie, w obecności Dyrekcji, nauczycieli i przedstawicieli samorządu, pierwszoklasiści ślubując na sztandar szkoły, wypowiedzieli słowa przyrzeczenia, stając się pełnoprawnymi uczniami „Elektronika”.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych ️Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Zobacz więcej »

Rajdu "Doliną rzeki Łódki"2022-09-24

W dniu 24-09-2022 odbyła się kolejna edycja rajdu "Doliną rzeki Łódki". Przy pięknej, prawie letniej pogodzie uczestnicy pokonywali pełną "wykopków"  i zagrodzeń trasę rajdu. Na podstawie informacji odnalezionych w terenie i na bazie wiedzy ogólnej rajdowicze odpowiadali na pytania zawarte w opisie trasy.

Miło spędzony czas i poszerzona wiedza o Łodzi, zaowocują nowymi spotkaniami na turystycznym szlaku.

Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki

Zobacz więcej

Kiermasz używanych podręczników2022-09-08

8 września w naszej szkole odbył się zorganizowany przez Samorząd Szkolny kiermasz używanych podręczników. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ podręczniki można było kupić lub sprzedać w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kiermasz używanych podręczników Kiermasz używanych podręczników Kiermasz używanych podręczników

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/232022-09-01

1 września Zespół Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi powitał uczniów szkoły po dwumiesięcznych udanych i bezpiecznych wakacjach.

Szczególnie ciekawi i podekscytowani byli pierwszoklasiści, którzy spotkali się z Panią Dyrektor – Moniką Michalik, gronem pedagogicznym, wychowawcami i życzliwymi kolegami.

Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor, minutą ciszy uczciliśmy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej i jej ofiary. Reprezentacja szkoły złożyła wieniec pod pomnikiem Dzieci – Ofiar Hitleryzmu w Parku im. Szarych Szeregów.

2022/23 to na pewno pracowity i ciekawy rok, który nas czeka, ale chociaż technikum powitało wszystkich serdecznie, to żałujemy, że już skończyły się wakacje…

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Zobacz więcej zdjęć »